OA Neveklov

Podkategorie

 • Erasmus+ KA1
 • Off we go

  OWGLogo Off We Go neboli Vyrážíme!

  V rámci Programu celoživotního učení Obchodní akademie Neveklov získala grant Partnerství škol Comenius, a přidala se tak k dalším sedmi evropským středním školám, které budou na projektu nazvaném Off We Go spolupracovat.

  Jedná se o školy z České republiky, Chorvatska, Itálie, Norska, Portugalska, Rakouska, Španělska a Švédska, které v průběhu let 2013-2015 budou mezi sebou realizovat tripartitní výměny studentů, přičemž jediným komunikačním jazykem bude pro všechny angličtina. Tyto stáže jsou týdenní a mají oficiální název International Business and Communication Weeks. Celý projekt bude zastřešovat společná webová stránka (www.offwego.eu), kterou administruje koordinátor z Vídně a kde budeme postupně zveřejňovat informace týkající se projektu, projektových týdnů v jednotlivých zemích, fotografie a další výstupy.

  Na prvním partnerském setkání v italském městečku Sacile (asi 80km severně od Benátek) byly dohodnuty výjezdy ve školním roce 2013-2014. Obchodní akademie Neveklov vycestuje se čtyřmi studenty téměř k polárnímu kruhu do Norska v březnu 2014, a v září 2014 s pěti až šesti studenty do centra Španělska.

  Na půdě naší školy přivítáme v prvním dubnovém týdnu 2014 studenty z Norska a Španělska a doufáme, že se jim bude u nás líbit. Program již nyní připravujeme ve spolupráci s jazykovým a ekonomickým týmem učitelů, jelikož by se studenti měli zdokonalovat nejen ve všeobecné, ale hlavně v odborné angličtině.

  Začátkem ledna 2014 všichni zájemci z řad studentů museli odevzdat své životopisy, průvodní dopisy a osobní portfolia v angličtině. Na základě těchto materiálů pak proběhlo výběrové řízení na obsazení čtyř míst na cestu do Norska. Další výběrové řízení na cestu do Španělska se uskuteční v druhé polovině školního roku 2013-2014 a studenti o něm budou včas informováni.

  V listopadu 2014 na půdě naší školy organizujeme třetí plánovací partnerské setkání učitelů. Toto setkání bude v mnohém klíčové, protože se budou vyjednávat další výjezdy a další destinace pro školní rok 2014-2015.

  Těšíme se na nové zážitky a doufáme, že naplánované výjezdy proběhnou k maximální spokojenosti všech zúčastněných – našich studentů, učitelů a samozřejmě také rodičů.

  Mgr. Jana Mužíková, manažerka projektu

 • Centrum mezinárodních jazykových zkoušek
 • ONE World
 • PROJEKT Bez Tebe to nepůjde

  LogoBar

 • Ostatní projekty

  WE WORK IN EUROPE - 2009

 • Erasmus+ 2020-2023

  21 5 vitezne logoMezinárodní projekt Erasmus+

  Název projektu:
  SOS: It is time to take action for technology addiction

  Motto projektu:
  Technologie mohou být dobrý sluha, ale špatný pán. Cílem projektu je ukázat smysluplné aktivity, kterým se mohou studenti věnovat ve skutečném světě a poukázat na nebezpečí světa virtuálního.

  Trvání projektu:
  2020 – 2023 (z důvodů covidu došlo k prodloužení projektu o 1 rok)

  Spolupracující státy/školy:
  - Rumunsko – Petrosani (koordinátor)
  - Itálie – Foligno
  - Polsko – Bobowa
  - Turecko – Tarsus

  Výměnné pobyty:
  Projekt je založen na výměnných pobytech, vždy se budou účastnit 4 studenti a 2 učitelé. Komunikace a spolupráce probíhá také v bezpečném virtuálním prostoru eTwinning.

  Koordinátor projektu:
  Mgr. Petra MacGregor

  21Erasmus logo cs

Počet zobrazení 
Titulek Autor Počet zobrazení
OA Neveklov blíže světu Napsal Miroslava Hulanová 13874
Projekt UNIV 2 KRAJE Napsal Soňa Veisová 14431