administrative docsadministrative docs

Lyžařský kurz v italské Moeně aneb Nezapomenutelný zážitek pro studenty OA Neveklov

Lyžařský kurz v italské Moeně aneb Nezapomenutelný zážitek pro studenty OA Neveklov

Od 29. ledna do 3. února 2024 se studenti 1. až 3. ročníku Obchodní akademie Neveklov vydali na nezapomenutelný lyžařský kurz do malebného městečka Moena.

Toto malé horské městečko, ležící v srdci Dolomit, slibuje skvělé ubytování, vynikající lyžařské podmínky okolních středisek, úchvatné výhledy na místní hory a zážitky z italské kultury.

Studenti pobývali v hotelu Ancora, který se nachází přímo v centru Moeny. Tento pohodlný a elegantní hotel nabízel vybavené pokoje s výhledem na okolní hory a přístup k útulné společenské místnosti a herně, kde každý večer probíhala porada a předání informací k dalšímu dni na svahu.

Během čtyř dnů lyžování měli studenti možnost prozkoumat tři různá lyžařská střediska v okolí Moeny: Alpe Luisa, San Pellegrini a Predazzo-Obereggen-Panpanego. Každé středisko nabízelo širokou škálu sjezdových tratí vhodných pro různé úrovně lyžařských dovedností, od začátečníků po pokročilé lyžaře. Rozmanitost, dobrodružství a výzvy číhaly na studenty na každém metru sjezdovky. Součástí služeb poskytovaných delegátkou Ing. Evou Kazdovou, absolventkou OA Neveklov, byla také doprava na svah i zpět do hotelu.

Nechyběla ani možnost si pochutnat na italské kuchyni v její nejlepší podobě. Večery se nesly ve znamení chutné italské večeře v hotelu Ancora, kde byla podávána široká škála místních specialit a lahůdek. Snídaně probíhaly bufetovým způsobem s bohatou nabídkou čerstvých produktů i sladkého pečiva. Během lyžování studenti poobědvali na svahu a vyzkoušeli tak další italské speciality.

Lyžařský kurz v italské Moeně přinesl všem účastníkům nezapomenutelné zážitky. Poskytl jim nejen možnost zdokonalit své lyžařské dovednosti, ale také prozkoumat krásy italských Dolomit, poznat italskou kulturu, sblížit a stmelit kolektiv a zažít společné dobrodružství jak na svahu, tak i mimo něj.

Na tento týden bude obchodka z Neveklova dlouho vzpomínat.

Obrázek1.jpg

Obrázek2.jpg