OA Neveklov

Layout

Cpanel

Adventní Vídeň a Bratislava

Termín: 14. - 15. prosince 2017 /čtvrtek-pátek/

1. den: Odjezd: v 5.00 hodin od budovy školy. S hygienickou přestávkou příjezd do Vídně

cca v 9 hodin. Nejdříve prohlídka zámku Schönbrunn a okolních parků, menší vánoční trh na zámeckém nádvoří. Dále přesun busem do historického centra Vídně. Tady okružní Ring s řadou slavných staveb – Karlskirche, opera, Hofburg, Neue Burg, Parlament, universita, radnice,…Pěší prohlídka města – po Kärtnerstrasse kolem vídeňské opery, návštěva císařských hrobek Habsburků v Kapucínském klášteře, prohlídka chrámu sv. Štěpána, procházka ulicí Na Příkopech, prohlídka hradu Hofburg a jeho nádvořích, náměstí Helden Platz (hrdinů) se zahradami,…V podvečerních hodinách zábava na adventních oslavách a obrovské vánoční tržnici před městskou radnicí. Možnost nákupu suvenýrů, dárků a občerstvení ve stáncích, stejně jako volný přístup do prostor radnice /koncertní akce, stará řemesla, prohlídka historických sálů/. Odjezd z Vídně, kolem Pratru, UNO City, přejezd Dunaje, na ubytování v mládežnické ubytovně v okrajové části Vídně, vícelůžkové pokoje.

2. den: Ráno bufetová snídaně a poté odjezd do Kittsee ke slovenské hranici. Návštěva čokoládovny Hauswirth, možnost degustace a nákupu, prohlídka zdarma.

V odpoledních hodinách prohlídka Bratislavy - vánočně vyzdobeného hlavního města našich východních sousedů. Městské centrum je charakterizováno mnohými paláci v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. Ke známým sakrálním stavbám patří Katedrála sv. Martina, která byla v letech 1563–1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií. Adventní trhy se konají na Hlavním, Františkánském a Hviezdoslavovém náměstí. Ochutnat můžete místní speciality, jakou jsou lokše, cikánská pečeně, různé sladkosti, nebo nakoupit tradiční výrobky. Trhy jsou doplněny zajímavým kulturním programem.

Odjezd kolem 18. hodiny, návrat mezi 22. - 23. hodinou.

Cena zájezdu: 1 700,- Kč ( zálohu 1 000,- Kč nutno zaplatit do 12.10. 2017)

S sebou: platný cestovní doklad, připojištění léčebných výloh do zahraničí na tyto 2 dny,

na vstupy 15,- EURO, kapesné pro vlastní potřebu – na vánočním trhu.
Jídlo a pití na celý den.
Nepodcenit teplé oblečení a dobré boty, deštníky, celý den se vždy bude chodit po městě.

Kalendář akcí

kalendar

Jste zde: Úvodní stránka Ze života školy Adventní Vídeň a Bratislava