Klementinum a „hladová Adéla“

Dne 6. 10. 2016 podnikly třídy 1.A a 1.B z Obchodní akademie Neveklov exkurzi do Prahy.

Navštívili jsme Národní knihovnu. Pod vedením průvodkyně jsme měli možnost seznámit se s historií Klementina, projít si nově zrekonstruovanou Křižovnickou chodbu, nahlédnout do všeobecné studovny, haly služeb a dalších prostor i zjistit podmínky pro získání čtenářských průkazů do této největší a nejvýznamnější knihovny v České republice.

Během dvouhodinové prohlídky jsme vyplňovali pracovní list, kam jsme zaznamenávali všechny podstatné informace, které jsme slyšeli od průvodkyně nebo viděli v krátkém filmu. Průvodkyně také ochotně zodpověděla všechny naše dotazy a dokonce nám i pomohla s formulováním odpovědí do našeho pracovního listu.

Poté jsme se vydali do divadla Broadway na muzikál ,,Adéla ještě nevečeřela". Ačkoli představení trvalo téměř tři hodiny, bylo velmi zábavné a ještě jsme měli to štěstí, že jsme ho mohli zhlédnout jako první, neboť se jednalo o veřejnou generálku.

Výsledek exkurze i divadelního představení předčil naše očekávání. Vše se nám velice líbilo a nikdo z nás by nebyl proti si nějakou další podobnou školní akci brzy zopakovat.

Foto ke Klementinu a muzikálu